Hosgeldiniz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hosgeldiniz

Bu foruma bayılıcaksınız!

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Alexander RYBAK

3 posters
YazarMesaj
alexanderrybak
Yeni üye
Yeni üye

Alexander RYBAK Empty
MesajKonu: Alexander RYBAK   Alexander RYBAK EmptyC.tesi Haz. 13, 2009 12:56 pm

Sovyetler Birliği’nde dünyaya gelmiştir. Daha sonra 4 yaşındayken ailesiyle birlikte büyüyüp yaşadığı Norveç’e taşınmıştır. Rybak, 5 yaşından beri enstrüman çalmaktadır, şu anda da hem piyano hem de keman çalmaktadır. Ailesi de sanatçı olan Alexander’ın annesi Natalia Valentinovna Rybak ünlü bir piyanisttir. Babası Igor Alexandrovich Rybak da Norveç’te çok tanınan bir kemancıdır. Alexander “Eğlendirmeyi her daim sevdim ve bu bir şekilde sanki benim ilahi görevim” demiştir. Alexander şu anda Norveç’in başkenti Oslo’nun dışındaki Nessoden bölgesinde yaşamaktadır.
Alexander Rybak, Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen 54. Eurovision Şarkı Yarışması’nı Rus ve Norveç halk ezgilerinden esinlendiği Fairytale (Peri Masalı) isimli şarkısı ile 387 puan toplayarak kazanmıştır. Şarkının söz ve müziği Alexander’ın kendisine aittir. Şarkı, ünlü modern halk dansı topluluğu Frikar ile sahnelenmiştir. Şarkı Norveç’in en büyük gazetelerinden olan Dagbladet’ten tam puan almıştır. ESCtoday (Eurovision’da Bu Gün) isimli sitede yarı final elemelerinden finale kimlerin çıkacağı konusundaki bir ankette %71.3 oyla başı çekmiştir.

Alexander RYBAK Alexander-Rybak_701727i

Alexander RYBAK 4602
periclup
Yeni üye
Yeni üye
periclup

Alexander RYBAK Empty
MesajKonu: slm   Alexander RYBAK EmptyPaz Haz. 14, 2009 5:00 pm

ben alexanderin en son şarkısına bayıldım çok hoş dimi flower
http://periclup.blogcu.com
SheiLa
Yılın üyesi
Yılın üyesi
SheiLa

Alexander RYBAK Empty
MesajKonu: Geri: Alexander RYBAK   Alexander RYBAK EmptyPerş. Haz. 18, 2009 10:00 pm

Benide klübüne üye alırmısın ben onu sevmiyorum ama yüzü çok tatlı Rolling Eyes
http://sheilaid.blogcu.com/

Alexander RYBAK
1 sayfadaki 1 sayfası